O nás

 

Bc. Hanka Krausová

Zabývám se rehabilitací psů od roku 2011 za tu dobu prošlo mými rukama spousta psů. Mnoho z nich bylo z nějakého důvodu ochrnutých a moje péče jim urychlila rekonvalescenci. V roce 2011 onemocněla moje fenka flat coated retrievra boreliózou a na veterinární klinice mi sdělili, že bude doživotně kulhat. V té době ji nebyly ani dva roky. Vzhledem k tomu, že jsem vystudovala vysokou školu humánní rehabilitace, nechtěla jsem se vzdát.  Napadlo mě, že když lidem pomáhá rehabilitace, tak by i psům mohla pomoci. Absolvovala jsem kurz rehabilitace a začala postupně pracovat s naší Bonnie, která se začala během pár dní zlepšovat. Druhým psem byla border kolie také po borelióze. Na úplném začátku se nedokázal postavit, téměř nejedl (byl na kapačkách). Jezdila jsem za ním 3x týdně a postupně se začal zlepšovat. Postupně nabíral svaly i sílu. Postupně se o mě dozvědělo přes známé více lidí a přibýbali psi, kterým jsem pomohla.
Průběžně se vzdělávám na kurzech a odborných stážích vedených Bc. Kateřinou Plačkovou - PhysiodogAcademy. 

 

Anna Mandausová


Láska ke zvířatům mě provází už od dětství. Neodmyslitelnou součástí naší rodiny byli vždy psi, a to zejména labradoři. Mým dětským snem bylo stát se veterinární lékařkou nebo trenérkou psů.
Při studiu SOŠ jsem si pořídila svého prvního vlastního psa Lucase a absolvovala kurzy a semináře pod vedením RNDr. Františka Šusty, odborníka na trénink a výchovu zvířat.
Když můj čtyřnohý parťák musel podstoupit několik ortopedických operací, hledala jsem způsob, jak mu pomoci. Tehdy jsem opustila od ambicí stát se trenérem zvířat a začala se zajímat o fyzioterapii.
Zúčastnila jsem se kurzu rekondičních masáží psů vedeným Bc. Kateřinou Plačkovou, která je zakladatelkou fyzioterapie malých zvířat v ČR. Rehabilitace, masáže a všeobecně péče o pohybový aparát psa mne zaujala natolik, že jsem se rozhodla nabídnout pomoc i dalším pejskům.
Po ukončení čtyřletého studia veterinárního technika na SOŠ nyní studuji Zemědělskou fakultu Jihočeské univerzity a připravuji se na další kurzy zaměřené na fyzioterapii psů.
Specializuji se na psí sportovce a masáže. Zakládám si na individuálním přístupu ke každému pacientovi, terapii přizpůsobuji individuálně, ať už se jedná o seniora, sportovce či pejska po úrazu.
Pokud máte zájem o péči pro Vašeho pejska,
neváhejte mne kontaktovat na telefon +420 604 988 948.
Těším se na Vás!