Aktivní cvičení

 

Aktivní rehabilitační cvičení je velice důležitá součást rekonvalescence po operacích kloubů a páteře a pro posilování svalstva. Nejdůležitější funkcí aktivního cvičení je zvýšení pohyblivosti a zpevnění svalů. Po operacích páteře, při dysplaziích kloubů, luxaci čéšky nebo poúrazové rekonvalescenci je vhodné využít gymnastické míče a balanční půlmíče a podložky. Hluboko uložené svalstvo, které je důležité pro obnovu pohybu po zákroku posilujeme pomocí mikropohybů při balancování. Gymnastické míče jsou využívány i pro další techniky, které podporují posílení svalstva a obnovení a zvýšení rozsahu pohybu. 

 

Cvičením na míči pes posiluje specifické svaly, které běžným pohybem příliš posílit neumíme. Jsou to především jemné svaly kolem kostry, které pomáhají stabilizovat klouby a vazy, svaly okolo páteře, které napomáhají celkovému zpevnění těla a také svaly v psích tlapkách, které zpevňují zánártní a záprstní kůstky. 

Cvičení na míčích se doporučuje psům bez zátěže, ale i psům, kteří mají vysoké zatížení v některém ze sportů, protože cvičení pomáhá zvyšovat celkovou fyzickou kondici, koncentraci a upevňuje vztah mezi majitelem a psem.

Balanční cvičení

Cvičení na různých druzích nestabilních ploch je hojně využíváno v lidské rehabilitaci, a to s velice dobrými výsledky. Na balančních pomůckách mohou ovšem efektivně cvičit nejen lidé všech věkových kategorií, ale i váš pejsek.

Takové cvičení pomáhá zejména:

  • posílit hluboký stabilizační systém a nesčetné množství svalů

  • dostat pejska zpět do kondice po úrazech či operacích

  • zlepšit koordinaci pohybů, obratnost a soustředění

  • trénovat propriocepci

  • udržet psí seniory v dobré kondici

Nedílnou součástí cvičení na balančních pomůckách je zahřátí pejska, výběr správných cviků a závěrečné protažení.

 

Kontakt

Bc. Hana Krausová Na Výsluní 490
Zruč - Senec
33008
+420 605 888 454
Pokud se nemůžete dovolat, vydržte, ozvu se Vám zpět, nebo napište sms, email a já Vám určitě odepíši.


rehabilitacepsu@seznam.cz